Emek

Eğitim emekçilerinin yürüyüşü Bursa’da devam etti!

Bursa: Eğitim-Sen üyelerine yönelik artan baskı, soruşturma ve açığa almaları protesto etmek için genel merkez yöneticileri ve şube başkanları ile Aydın’dan yürüyüş başlatan Eğitim-Sen üye ve yöneticileri, yürüyüşün üçüncü gününde Bursa’daydı. 

Aydın’dan gelen yürüyüş kolunu Kent Meydanı’nda, Bursa eğitim emekçileri ile birlikte, birçok devrimci demokrat ilerici kurum temsilcileri slogan ve alkışlarla karşıladı ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürüyüş gerçekleştirildi. Eğitim-Sen’lilerin ülke çapında başlatılan cadı avı derhal durdurulmasını talep ettikleri eylemde “Baskı, sürgün, soruşturmalara son”,  “Faşizme karşı omuz omuza”, “Gün gelecek, devran dönecek AKP halka hesap verecek” ve “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber, ya hiç birimiz” sloganları atıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü önünde, Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca açıklama yaptı. Karaca “Siyasi iktidarın toplumsal yaşamın bütün alanlarında etkisini hissedilen baskıcı, otoriter ve anti demokratik uygulamaları hız kesmeden devam etmektedir. Sadece son birkaç ay içinde, özellikle 29 Aralık grevi sonrasında üye ve yöneticilerimize yönelik olarak bir cadı avı başlatılmış, çok sayıda Eğitim Sen üyesi sendikal faaliyetleri ve demokratik eylemleri nedeniyle soruşturma geçirmiş, bazı arkadaşlarımız keyfi kararlarla sürgün edilmiştir. Son dönemde idarenin siyasal talimatlarla hayata geçirilen kararları üzerinden en temel sendikal faaliyetler bile yasa dişi gösterilmeye çalışılmaktadır” dedi.

Açıklamanın ardında eğitim emekçileri, Eskişehir’e yürüyüşe devam etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu